“Cool Glass Design” cam ve seramik sanatçısı “Ebru Susamcıoğlu”nun, sürdürülebilir kaynaklar ile cam tasarım ürünlerini %100 el yapımı ürettiği, hediyelik ve dekoratif tasarım ürünleri markasıdır.

Ürünlerimizin tümünün tasarımını ve üretimini sürdürülebilir kaynaklar kullanarak çevremize ve dünyamıza en az zararı vermeye çalışarak yapıyoruz. Ürünlerimiz el yapımı olduğu için her bir ürün kendine özgü ve eşsizdir. Cam sanatının çok özel tekniklerini kullanarak üretimini yaptığımız ürünlerimiz eşsizdir ve kıymetlidir.

Ürünlerimizi görmek ve satın almak isteyen herkesi İstanbul Erenköy’deki mağazamıza da bekliyoruz.


Ebru Susamcıoğlu

Ebru SUSAMCIOĞLU, 1978’de İzmir’de doğdu. 2002 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında, 2001 yılında Bulgaristan Troyan Sanat Okulu, Uluslararası Seramik Sempozyumuna genç sanatçı olarak katıldı. Sanatçı,“Eczacıbaşı Vitra Seramik Sanat Atölyesi, Kişisel İzler 5”,“Dolmabahçe Sarayı’nda, Camda Sanatsal Yansımalar” ve Finlandiya Riihimaki şehrinin Fin Cam Müzesi’nde Paşabahçe ile birlikte on bir çağdaş Türk cam sanatçısının yer aldığı “Akdeniz Esintileri” sergisinin de aralarında olduğu pek çok karma seramik, heykel ve cam sergisine katıldı. Son olarak 17 Mart 2010 tarihinde yapıtlarını sergilediği “Evim İstanbul” konulu ilk kişisel sergisini açmıştır.  

“Ebru Susamcıoğlu, uzun yıllar Cam Ocağı Vakfı’nda çalıştı ve Mimar Sinan Üniversitesi’nde eğitmenlik yaptı. Ebru SUSAMCIOĞLU halen Erenköy’deki Cam ve Seramik Atölye/Mağaza’sında sanat hayatını sürdürmektedir. 


Şafak Susamcıoğlu

Şafak SUSAMCIOĞLU, adından da anlaşılacağı gibi güneşli bir İzmir sabahında doğdu. Eğlenceli kişiliği nedeniyle lise çağında Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) organizasyonunda uzun süre çalıştıktan sonra 2001 senesinde güzel sanatlara hazırlanarak hayali olan endüstriyel tasarım bölümü için Dokuz Eylül ve Marmara Üniversitesinde sınava girdi. Fakat içindeki  otomobil aşkı onu güzel sanatlardan koparıp 2005 yılında Ege Üniversitesinde otomotiv bölümünü okumasına yolaçtı. Bir süre otomotiv sektöründe çalışıp kaza eksperliği yaptıktan sonra 2012 senesinde zorlu bir askerlik dönemi içindeyken ablası Ebru Susamcıoğlu Yücel ve eniştesi Kaan Yücel’in baskılarıyla çok sevdiği şehir İzmir’i bırakıp şehir ve sektör değiştirerek İstanbul’da “Ebru Susamcıoğlu, Cam ve Seramik”de çalışmaya başladı.

Kendisini cam sanatı ve zanaatı alanında devamlı geliştiren Şafak Susamcıoğlu iyi bir zanaatkar ve sanatçı olma yolunda ilerlemektedir.